Płyty betonowe na taras o dużych formatach – czy to rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach?

Płyty betonowe na tarasie

Szukając odpowiedniej nawierzchni do przytulnego tarasu, warto sięgnąć po materiał wykończeniowy, który sprawdzi się podczas codziennego użytkowania: będzie łatwy w utrzymaniu w czystości czy odporny na wysokie temperatury i inne negatywne czynniki zewnętrzne.

W przypadku przydomowej przestrzeni zewnętrznej doskonale sprawdzą się betonowe płytki wielkoformatowe, które dostępne są w różnorodnych wariantach kolorystycznych i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Nawierzchnia płyty betonowej na taras zapewnia długą żywotność i elegancki minimalizm

Montaż betonowych płyt tarasowych niesie za sobą wiele korzyści. Beton jako materiał wykończeniowy jest znany ze swoich wyjątkowych właściwości. Cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia czy działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu służy w zewnętrznej przestrzeni przez długie lata i nie traci na estetyce, stąd często wybierany jest przez inwestorów w trakcie tworzenia długowiecznych inwestycji.

Betonowe płyt to doskonale prezentują się na przytulnym i modnym tarasie. Wszystko za sprawą swojego koloru, który świetnie komponuje się z nowoczesnym designem. Szeroka gama kolorystyczna oraz nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że obecne płyty zachwycają swoim wyglądem i można idealnie zaaranżować je do poszczególnych elementów otoczenia, takich jak roślinność czy elewacja budynku.

Tarasowe płyty betonowe

Powierzchnia płytek na taras powinna być praktyczna, trwała i odporna na zmienne warunki atmosferyczne

Płyty tarasowe powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim powinny cechować się dużą funkcjonalnością, aby były praktycznym elementem wykończenia tarasu. Dzięki nim powinniśmy przygotować przestrzeń, która nie tak łatwo się brudzi, nie trzeba często jej naprawiać, jest odporna na ekstremalne warunki pogodowe, a także zapewnia odpowiednią przyczepność stopy i tym samym zwiększa bezpieczeństwo z korzystania z tarasu.

Wszystkie te wymagania w jednym łączą właśnie płyty tarasowe i ogrodowe wykonane z betonu szlachetnego (architektonicznego). Ten surowiec umożliwia przygotowanie funkcjonalnej i bezpiecznej strefy zewnętrznej, z której będą mogli korzystać wszyscy – nawet osoby starsze czy niepełnosprawne ruchowo.

Płyty z betonu są odporne na: uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia pod wpływem upadku przedmiotów z dużej wysokości, odbarwienia pod wpływem działania promieni słonecznych oraz zniekształcenia pod wpływem dużej wilgoci. Ponadto ich chropowata powierzchnia zapewnia bezpieczeństwo z poruszania się. Więc będą idealnym wyborem przy wykończeniu użytkowego tarasu.

Czy minimalistyczne betonowe płyty na taras pasują do niemal każdej nowoczesnej aranżacji przestrzeni?

Betonowe płyty na taras dostępne są pod różnymi barwami, dzięki czemu można dopasować je do pozostałych elementów otoczenia i stworzyć niezwykle spójny projekt. Szeroki asortyment płyt dostępnych na rynku umożliwia zaaranżowanie ich do niemal każdego, nowoczesnego stylu architektonicznego.

Surowość betonowych płyt świetnie komponuje się ze stylem industrialnym czy loftowym, a także świetnie pasuje do minimalistycznych przestrzeni. Oprócz szerokiej kolorystyki betonowe płyty na taras są dostępne w różnorodnym wzornictwie. Na ich powierzchni mogą zanurzone być szlachetne kruszywa, dzięki czemu można osiągnąć z nimi jeszcze bardziej zachwycający efekt wizualny.

Villa Branderburg

Płyty z betonu dostępne są w różnych kształtach, fakturach i kolorach

Betonowe płyty oprócz wyglądu, różnią się także kształtem geometrycznym. Można znaleźć je w formatach kwadratowych czy prostokątnych. Dostępne są także w różnych formatach – standardowych, jak i wielkoformatowych (80×80 i więcej), dzięki czemu można jeszcze lepiej dopasować je do potrzeb danego projektu i znaleźć płyty, które będą szyte na jego miarę.

Różnorodna kolorystyka, wielkość czy wzornictwo sprawiają, że płyty z betonu szlachetnego dają ogromne możliwości w trakcie projektowania zachwycającej i kreatywnej realizacji.

Płyty wielkoformatowe można montować na tarasie, chodniku, miejskich alejkach, czy wokół domu – na ścieżkach ogrodowych, aby stworzyć spójną architekturę

Płyty z betonu do użytku zewnętrznego sprawdzą się nie tylko na tarasie, ale także jako stopnie schodowe do wejścia do budynku, na podjeździe czy posesji oraz we wszelkiego rodzaju powierzchniach przydomowych, które narażone są na zmienne warunki atmosferyczne.

Również i w tych miejscach można dopasować brukowe płyty z betonu do pozostałych elementów otoczenia, takich jak palisada, roślinność czy elementy ogrodzeniowe.

Ponadto płyty z betonu szlachetnego znajdują szerokie zastosowanie także w projektach publicznych. Z ich pomocą można stworzyć funkcjonalną promenadę miejską czy elementy małej architektury. Sprawia to, że betonowe płyty znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie prywatnym i projektach użyteczności publicznej.

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego dostępne w wielu formatach oraz odcieniach

Zachęcamy do sprawdzenia produktów marki DASAG. Płyty betonowe na taras dostępne w naszej ofercie cechują się najwyższą jakością wykonania i niezawodnością, która sprawia, że będą trwałym elementem wykończenia tarasu.

Proponowane przez nas płyty są dostępne w różnych formatach, kolorach i wzornictwie. Możesz skontaktować się z nami, jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego produktu dla siebie, chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu.

Płyty na taras