Realizacje

Home realizacje Budynek Ataner w Poznaniu

Budynek Ataner w Poznaniu

Lekkość betonu, czyli betonowe schody samonośne Dasag w budynku Ataner Poznań

Ataner to działający głównie na terytorium Poznania deweloper oferujący mieszkania i lokale użytkowe w ultranowoczesnych budynkach. Inwestycje spółki cieszą się sporą popularnością i rozgłosem zapewnianym przez plebiscyty i konkursy, w których Ataner zdobywa wysokie miejsca. Jedną z ciekawszych realizacji dewelopera jest położony przy ul. Towarowej w Poznaniu kompleks, w którym mieści się biuro zarządu spółki. W budowie tego imponującego zespołu obiektów mieszkalno-biurowych wykorzystano lekkie i solidne betonowe schody samonośne naszej marki. Czym charakteryzują się tego typu schody dostępne w ofercie Dasag? 

Betonowe schody samonośne – złoty środek dla tych, którzy nie godzą się na kompromisy

Klasyczne, betonowe schody blokowe mają wiele zalet. Są ciężkie i solidne, co zapewnia im odpowiednią nośność, a do tego wyjątkowo trwałe oraz odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak np. niskie temperatury czy wilgoć. Tego typu schody z betonu są jednak dość toporne. Nie pasują zatem do konstrukcji, które mają sprawiać wrażenie lekkich – a takie właśnie są realizacje spółki Ataner z Poznania. Na szczęście, w ofercie Dasag posiadamy również betonowe schody samonośne, które spodobały się deweloperowi poszukującemu złotego środka pomiędzy odpowiednio dużą nośnością, odpornością i trwałością, a delikatnym wyglądem. 

Jak to robimy w Dasag? Konstrukcja schodów samonośnych z betonu w Ataner w Poznaniu 

Betonowe schody samonośne, które znalazły się w kompleksie Ataner przy ul. Towarowej Poznaniu, różnią się nieco od klasycznych schodów blokowych z naszej oferty. W odróżnieniu od nich wymagają bowiem zbrojenia kładki, które pozwala nam na zminimalizowanie grubości stopnia i zachowanie wrażenia lekkości finalnego produktu. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę i kompromisem, którego inwestor poszukiwał od dawna. Lekkie schody betonowe o samonośnej konstrukcji świetnie wpasowały się w stylistykę często fotografowanego przez mieszkańców Poznania kompleksu. 

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • schody samonośne –  wzór 7232
  • płyty w rozmiarze 40×40 cm – wzór 7232