Realizacje

Home realizacje Dworzec centralny, Frankfurt

Dworzec centralny, Frankfurt

Dworzec kolejowy, gdzie forma podąża za funkcją

Jeśli chodzi o Frankfurt, dworzec kolejowy Hauptbahnhof jest jednym z największych w Europie, obsługującym dziennie nawet 350 tys. pasażerów. Jego historia sięga 1888 roku. Obecnie uznawany jest za jeden z najbardziej uczęszczanych dworców w Niemczech, a liczne przebudowy i rozbudowy przyniosły unowocześnienie obiektu oraz włączenie do niego podziemnych stacji. Jeden z ostatnich remontów wiązał się z modernizacją mającą na celu wymianę okładzin schodowych, połączoną z wprowadzeniem oznaczeń dla niewidomych. Firma Dasag jako niezawodny producent wysokiej jakości materiałów posadzkowych dostarczyła oznaczenia dla niewidomych oraz materiały na posadzki i okładziny schodowe.

Wysokiej jakości materiały na posadzki i okładziny schodowe

Dasag to renomowany producent posadzek oraz okładzin schodowych; po nasze produkty sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy. Stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość, dlatego nasze płyty posadzkowe, płyty tarasowe oraz okładziny schodowe zostały wykonane z najlepszych materiałów z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Przywiązujemy dużą wagę nie tylko do niezawodności, ale również estetyki proponowanych rozwiązań. Dzięki temu w naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór klasycznych, eleganckich płytek posadzkowych oraz schodów. Przykładem wykorzystania tych elementów jest remont dworca kolejowego we Frankfurcie – zastosowanie naszych produktów nadało wnętrzom nowoczesny, stylowy charakter i jednocześnie zwiększyło bezpieczeństwo użytkowników.

Oznaczenia dla niewidomych – prosty sposób na poprawę bezpieczeństwa

Wykluczenie osób niepełnosprawnych z przestrzeni publicznej to problem, który pojawia się w wielu miejscach. Specjalne oznakowanie dla niewidomych jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem pozwalającym na poprawę komfortu osób słabowidzących. Oznaczenia dla niewidomych zastosowane na dworcu kolejowym we Frankfurcie stanowią znaczne ułatwienie dla osób niedowidzących i jednocześnie wpasowują się w estetykę wykończenia przestrzeni.