Realizacje

Home realizacje Galeria Warmińska, Olsztyn

Galeria Warmińska, Olsztyn

Mistrzowski projekt, niezawodny beton szlachetny DASAG

W tym przedsięwzięciu wszystko jest NAJ! Galeria Warmińska w Olsztynie to bowiem największy obiekt handlowy w północno – wschodniej części Polski, wykończony najlepszym betonem szlachetnym od DASAG i zaprojektowany przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych architektów – Stefana Kuryłowicza z pracowni Kuryłowicz & Associates.

To wyjątkowe miejsce na designerskiej mapie Olsztyna. Bryła Galerii Warmińskiej łączy w sobie bowiem nawiązania do tradycyjnego budownictwa tego regionu i niezwykle nowoczesne wzornictwo na miarę XXI wieku. Tak niebanalny duet sprawia, że obiekt stał się charakterystycznym punktem turystycznym, który odwiedzający chętnie uwieczniają na pamiątkowych zdjęciach. I nie ma się czemu dziwić – ponad 170 sklepów znanych marek, restauracje i amfiteatr zamknięto w niezwykle ciekawej formie. Jedynej w swoim rodzaju. Ogromny wpływ na kształt całości miały płyty posadzkowe, płyty brukowe i rozwiązania z betonu szlachetnego DASAG.

Okładziny schodowe i płyty betonowe do zadań specjalnych

Projektując przestrzeń publiczną, zwłaszcza tak nowoczesną, nie ma miejsca na kompromisy. Elementy budowlane i wykończeniowe muszą być nie estetyczne i designerskie, ale niezawodne, bezpieczne oraz trwałe. W tym przypadku doskonale sprawdził się cały wachlarz produktów z betonu szlachetnego DASAG.

Na budowę dostarczyliśmy 7320 m2 płyt brukowych, płyty łukowe i otworowane, które posłużyły do budowy fontanny, 600 metrów bieżących schodów terenowych, około 500 metrów bieżących stopni kątowych wewnętrznych oraz około 180 m2 płyt posadzkowych. Ale to nie wszystko. Mocnym puntem, który dodatkowo wyróżnia projekt wśród innych obiektów handlowo-usługowych jest niebanalny amfiteatr – miejsce spotkań, szczególnie doceniane w okresie wiosenno-letnim. Do jego budowy użyto 288 metrów bieżących siedzisk (z elementów kątowych o wymiarach do 285 x 110 x 43 cm) i 184 metrów bieżących schodów DASAG.

Beton szlachetny DASAG – design i jakość

Walory estetyczne i nienaganne wzornictwo to tylko część zalet wyrobów marki DASAG. Ich designerski wymiar dopełniają doskonałe parametry techniczne, wytrzymałościowe i funkcjonalność. Rozwiązania są bowiem odporne na uszkodzenia, negatywne działanie warunków atmosferycznych, a także charakteryzują się odpornością na ścieranie oraz zabrudzenia. Tak łączymy to, co piękne z tym, co praktyczne.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

– 7320 m2 płyt brukowych o wzorze 7438,
– elementy fontanny – płyty łukowe i otworowane,
– 600 mb schodów terenowych o wzorze 7819
– amfiteatr – 288 mb siedzisk (z elementów kątowych o wymiarach do 285 x 110 x 43 cm) i 184 mb schodów,
– ok. 500 mb stopni kątowych wewnętrznych,
– ok. 180 m2 płyt posadzkowych o wzorze 7105.