Realizacje

Home realizacje Hala 100-lecia, Wrocław

Hala 100-lecia, Wrocław

Tam, gdzie historia spotyka nowoczesność

Wrocławska Hala 100-lecia to jeden z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej kultowych budynków na mapie miasta mostów, w którym nie mogło nowoczesnych schodów betonowych i płytek posadzkowych Dasag. Zaprojektowana przez niezwykle utalentowanego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku, a dziś może poszczycić się mianem obiektu światowego dziedzictwa UNESCO. To prawdziwe centrum kultury, sztuki, sportu i nauki, gdzie regularnie organizowane są prestiżowe wydarzenia i konferencje. Tak pożądane miejsce wymagało więc nienagannego wizerunku, dlatego w latach 2009 – 2011 Hala 100-lecia doczekała się generalnego remontu. Został on podzielony na dwa etapy: remont elewacji, stolarki okiennej i pokryć dachowych oraz remont wnętrza. Po renowacji elewacja odzyskała swój przedwojenny żółto-piaskowy kolor.

Dobry design pod stopami. Schody betonowe szlifowane i płytki posadzkowe Dasag

Projektując wnętrza o tak bogatej historii i tak dużym znaczeniu społecznym należy zwrócić uwagę na każdy nawet najmniejszy detal, dlatego do remontu Hali 100-lecia wybrano materiały sprawdzonych i niezawodnych partnerów. Tak we wrocławskiej perełce architektonicznej zagościły rozwiązania Dasag.

600 metrów bieżących schodów betonowych szlifowanych prowadzi gości i pracowników na wyższe piętra oraz do wejścia na halę. Stylowa szarość stanowi doskonałe tło dla nowoczesnych elementów wystroju wnętrza. Ten sam odcień wykorzystano w przypadku wykończenia posadzek, do którego użyto 300 m2 płytek posadzkowych z serii Basics o wymiarach 30×30 cm, we wzorze 7568 szlif.

Schody betonowe i płytki posadzkowe Dasag – rozwiązania z wysoką klasą… wytrzymałości

Choć nienaganne wzornictwo, estetyka i nowoczesny design stanowią ważny argument podczas wyboru elementów wykończeniowych w przestrzeni publicznej równie ważne są ich parametry techniczne. Schody betonowe i płytki posadzkowe Dasag charakteryzuje wysoka trwałość, odporność na ścieranie oraz działanie warunków atmosferycznych, a do tego niezwykle łatwo utrzymać ich nienaganną czystość.

Efektywnie i efektownie w jednym!