Realizacje

Home realizacje Kompleks mieszkaniowy Bursztynowa, Wrocław

Kompleks mieszkaniowy Bursztynowa, Wrocław

Nowoczesne mieszkania – nowoczesne płyty betonowe

Jest takie miejsce na mieszkaniowej mapie Wrocławia, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. 16 trzykondygnacyjnych budynków, nowoczesny projekt i najwyższej jakości materiały wykończeniowe – w tym płyty brukowe Dasag, które prowadzą do 95 komfortowych mieszkań – osiedle Bursztynowa bez wątpienia ma się czym pochwalić! Malownicza dzielnica Krzyki w południowo-wschodniej części miasta to jedna z najmodniejszych i najbardziej pożądanych lokalizacji w stolicy Dolnego Śląska. Oferuje bowiem ciszę i spokój przedmieścia, a zarazem… jest doskonale skomunikowana z miastem. Nic więc dziwnego, że Bursztynowa szybko zapełniła się lokatorami.

Od płyt betonowych po szczyty dachów – projekt doskonale przemyślany

Krzyki to jedna z najstarszych dzielnic Wrocławia, dlatego każdy nowo powstający budynek musiał idealnie wpasować się w tutejszą architekturę. Historia i nowoczesność tworzą tu jedną całość, dlatego podczas realizacji kolejnych osiedli mieszkaniowych liczył się każdy szczegół – bryły budowli, kolorystyka, kompozycja trenów zielonych, a także takie detale jak płyty brukowe, stolarka czy materiały wykończeniowe. Dzięki temu udało się pogodzić dwa, z pozoru odległe światy, a Bursztynowa stała się integralną, ważną częścią Krzyków.

Płyty betonowe zamiast kostki? Wybór idealny!

Projektując ścieżki prowadzące do nowoczesnych mieszkań postawiono na płyty brukowe Dasag, które łączą w sobie walory funkcjonalne, użytkowe i estetyczne. Płyty betonowe charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie warunków atmosferycznych, są odporne na ścieranie, posiadają właściwości antypoślizgowe, wysoką mrozoodporność oraz niską nasiąkliwość. Taki zestaw cech sprawia, że mogą być z powodzeniem wystawiane na intensywną eksploatację – w tym ruch kołowy, również w przypadku pojazdów ciężkich. Ponadczasowa szarość zewnętrznych płyt betonowych idealnie dopełnia popielatą fasadę budynków i doskonale kontrastuje z pomarańczowymi detalami oraz otaczającą zielenią.