Realizacje

Home realizacje Lubiteka – biblioteka w Lublińcu

Lubiteka – biblioteka w Lublińcu

Lubiteka lubi szlifowane stopnie schodowe Dasag 

Do 2018 roku Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu mieściła się w budynku, który nie spełniał podstawowych standardów i nie był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nadgryziony zębem czasu obiekt nie nadawał się nawet do gruntownego remontu i po dłuższych negocjacjach, władze miasta postanowiły go wyburzyć. Siedziba popularnej wśród mieszkańców powiatu biblioteki, powstała w zupełnie nowym miejscu. Budowa nowoczesnego obiektu noszącego dziś nazwę Lubiteka kosztowała prawie 11 milionów złotych. Do realizacji inwestycji sfinansowanej w całości przez władze Lublińca wykorzystano szlifowane stopnie schodowe Dasag oraz okładziny na spoczniki naszej marki. 

Dwupoziomowa biblioteka w Lublińcu i szlifowane stopnie schodowe z betonu – duet idealny! 

Otwarta w czerwcu 2019 roku Lubiteka mieści się w eleganckim budynku, który wzniesiono na terenie dawnej koniarni. Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz nowoczesnych standardów – poza przestrzenią biblioteczną, zaplanowano w nim toalety oraz dodatkowe pomieszczenia do prowadzenia zajęć dla dzieci czy grup zorganizowanych. Sama biblioteka zachwyca odwiedzających dużą, otwartą przestrzenią, zaplanowaną na dwóch poziomach połączonych szerokimi, efektownymi schodami. Ich surową, betonową konstrukcję, zdobią szlifowane stopnie schodowe  z katalogu naszej marki – najlepsze do budynków użyteczności publicznej! 

Eleganckie okładziny schodowe z betonu od Dasag ozdobą wszystkich schodów 

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu, schody łączące kondygnacje grają pierwsze skrzypce – znajdują się w samym centrum dwupoziomowej hali i przyciągają wzrok już od przekroczenia jej progu. Nic zatem dziwnego, że inwestor postanowił udekorować je odpowiednimi okładzinami z betonu. Surowe schody zostały pokryte eleganckimi, błyszczącymi okładzinami stopni i spoczników naszej marki. W bibliotece Lubiteka można podziwiać błyszczące, szlifowane stopnie schodowe i płyty spocznikowe Dasag w subtelnym kolorze piaskowym. Pasują tutaj idealnie!

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • szlifowane stopnie schodowe o dopasowanych wymiarach – wzór 7430
  • betonowe okładziny spoczników o dopasowanych wymiarach – wzór 7430