Realizacje

Home realizacje Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Design przez duże D

Imponujący w swojej bryle, nowoczesny budynek MCK doskonale wpisał się w Strefę Kultury – zrewitalizowaną przestrzeń sąsiadującą z ponadczasowym Spodkiem, siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskim. Zaprojektowany z rozmachem i z myślą o organizacji dużych eventów został aktywnie włączony w życie miasta – zwłaszcza, że jego część pozostała otwarta dla mieszkańców w formie przejścia publicznego.

Imponujący w swojej bryle, nowoczesny budynek MCK wymagał wykorzystania równie imponujących rozwiązań wykończeniowych. Wybór produktów z betonu szlachetnego był w tym przypadku prawdziwym strzałem w dziesiątkę! We foyer głównym, pełniącym m. in. funkcję komunikacyjną, dominują trzy elementy architektoniczne: geometryczny dach, ściana okien oraz schody betonowe, do budowy których użyto rozwiązań marki Dasag.

Nowoczesne budynki – nowoczesne stopnie betonowe

Wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego zdobią szlachetne, nowoczesne materiały – ażurowa siatka cięto-ciągniona, drewno, szkło i beton. Uwagę przyciągają monumentalne schody betonowe Dasag dzielące i zarazem porządkujące tę niezwykle designerską przestrzeń. Stylowa szarość, która pięknie odbija światło i minimalistyczna forma, podkreślająca innowacyjny charakter budynku sprawiają, że schody betonowe stały się nie tylko niezbędnym elementem budowlanym, ale pełnoprawnym dopełnieniem aranżacji wnętrza.

Jednak estetyka stopni betonowych to nie wszystko. W przypadku projektowania przestrzeni publicznych ważnymi atutami betonu szlachetnego stają się wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie, niska nasiąkliwość, antypoślizgowość oraz niezwykła łatwość w codziennej pielęgnacji.

Efektywnie i efektownie zarazem!

Centrum Kongresowe Katowice zdobywcą wielu nagród

Za projekt architektoniczny Międzynarodowego Centrum Kongresowego odpowiada niezwykle znana pracownia JEMS Architekci. Dzięki kreatywnemu spojrzeniu i nieszablonowemu podejściu do wznoszonych budynków dziś MCK może pochwalić się długą listą nagród, m.in. Grand Prix Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015, Meeting Planner Power Award 2015 – najlepsze centrum kongresowe w Polsce, Bryła Roku 2015,TOP Najlepszy obiekt architektoniczny roku 2015 – Nagroda SARP, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki 2015, Grand Prix dla MCK w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego czy Meeting Planner Power Venue Multi 2018 dla MCK i Spodka.