Realizacje

Home realizacje Muzeum Historii Polski – Cytadela Warszawska

Muzeum Historii Polski – Cytadela Warszawska

Betonowe schody DASAG dopełnieniem zachwycającego projektu gmachu Muzeum Historii Polski 

Na Cytadeli Warszawskiej pojawił się nowy obiekt instytucji kultury. Muzeum Historii Polski, wraz z innymi budynkami instytucji kultury na terenie Cytadeli Warszawskiej, stworzył jeden z największych kompleksów muzealnych w Europie, o powierzchni aż 45 tysięcy . Obiekt składa się nie tylko z części z wystawą, ale także przestrzeni takich jak sala koncertowa, punkty gastronomiczne czy sale kinowo – teatralne. Cały budynek zachwyca nowoczesnym designem, geometryczną formą oraz eleganckim minimalizmem. W realizacji Muzeum Historii Polski wykorzystano, stworzone na specjalne zamówienie, schody z betonu szlachetnego DASAG. 

Niespotykane wzornictwo okładzin schodów Muzeum Historii Polski 

W głównym hallu Muzeum Historii Polskiej znajdują się betonowe schody, które wyprodukowaliśmy specjalnie dla pracowni architektonicznej WXCA (odpowiedzialnej za całą realizację). Stworzone przez nas okładziny schodowe zostały wykonane w wyjątkowym wzornictwie, które nigdy wcześniej nie został wykorzystane w naszym portfolio. Wszystko po to, aby w pełni dopasować gotowy projekt schodów do twórczej wizji zespołu architektów i podkreślić unikatowy charakter Muzeum Historii Polski. Okładziny schodowe zostały wyposażone w antypoślizgowe wkładki wykonane z mosiądzu, aby nadać wnętrzu muzeum prestiżu i elegancji przy . W celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa dla gości muzeum, wspólnie z zespołem architektów, wybraliśmy kontrastowe kolory okładzin schodowych, które dodatkowo ułatwiają poruszanie się po schodach osobom niepełnosprawnym. 

Indywidualny projekt betonowych schodów dla Muzeum Historii Polski 

Niepowtarzalność tej realizacji przejawia się nie tylko w unikalnym wzornictwie, ale także kompleksowym podejściu do zamówienia. Chcąc dostarczyć jak najlepszy produkt i w pełni dopasować go do artystycznej wizji architektów z pracowni WXCA stworzyliśmy także płyty podestowe w nietypowym formacie – 60x220x5 cm. Długo poszukiwaliśmy idealnego rozwiązania, które sprosta oczekiwaniom architektów. Mieliśmy kilka podejść do projektowania zamówienia, aby wybrać w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie. Wszystko po to, aby stworzyć jak najbardziej harmonijny projekt schodów, który będzie perfekcyjnie współgrał z resztą obiektu. Łącznie pod realizację Muzeum Historii Polski dostarczyliśmy około dwóch kilometrów bieżącego schodów i płyt podestowych. 

 

Na potrzeby realizacji dostarczyliśmy:

  • betonowe płyty podestowe w formacie 60x220x5 cm, 
  • okładziny schodowe z wkładką mosiężną o długościach do 220 cm.