Realizacje

Home realizacje Plac Nowy Targ we Wrocławiu – nowe płyty betonowe

Plac Nowy Targ we Wrocławiu – nowe płyty betonowe

Wrocław należy do najciekawszych polskich miast pod względem architektury, a Plac Nowy Targ to jeden z trzech historycznych placów targowych Starego Miasta. Przez lata nazywany „betonową pustynią” w końcu otrzymał modernistyczny wygląd. A wszystko dzięki zastosowaniu płyt betonowych Dasag oraz czarnej kostki granitowej. Nawiązujący do pierwowzoru projekt został stworzony przez biuro projektowe Roman Rutkowski Architekci. Aktualnie Plac Nowy Targ stanowi niewątpliwie wizytówkę Starego Miasta, nadając mu niepowtarzalny charakter. Dzisiaj odbywają się na nim imprezy, takie jak Targi Kulinarne cieszące się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Płyty brukowe i kruszywa ozdobne – wyjątkowe połączenie

Plac Nowy Targ we Wrocławiu otrzymał nową jakość dzięki zastosowaniu szerokiej gamy płyt brukowych Dasag. Projektanci postanowili m. in. na serię Promenada Prato, charakteryzującą się wyrazistą strukturą podkreślaną przez kruszywa ozdobne. Dzięki metodzie „piaskowania” całość nabiera delikatnej szorstkości, sprawiając, że produkt ten znakomicie sprawdza się jako element dekoracyjny.

Cokoliki schodowe – eleganckie uzupełnienie placu

 Projektanci postawili również na serię Indigo wykonaną w technologii Prato, dzięki czemu otrzymali powierzchnie charakteryzującą się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Cokoliki schodowe są ich gustownym zwieńczeniem. Dzięki renowacji Plac Nowy Targ we Wrocławiu stał się ważnym punktem na mapie miasta i szybko zyskał status jednej z ciekawszych przestrzeni, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

– 2007 m² płyt z serii Promenada Prato o wymiarach 50x50x8cm, wzór 7437, piaskowane,
– 3130 m² płyt z serii Promenada Prato o wymiarach 50x50x8cm, wzór 7431, piaskowane,
– 50 m² płyt z serii Indigo Prato o wymiarach 40x40x3,8 cm, wzór 7437 piaskowana,
– 50 m² płyt z serii Indigo Prato o wymiarach 40x40x3,8 cm, wzór 7431 piaskowana,
– 276 m² płytek z serii Select o wymiarach 30x30x3 cm, wzór 7234, szlifowana,
– 52 m² płytek z serii Select o wymiarach 30x30x3 cm, wzór 7807, szlifowana,
– 180,36 mb schodów kątowych, wzór 7438 z paskiem piaskowanym,
– 190 mb cokolika przyściennego,
– 119 kompletów cokolika schodowego.