Realizacje

Home realizacje Mała architektura – wielki projekt

Mała architektura – wielki projekt

Plac Wolności, Świnoujście

Dawny główny węzeł komunikacyjny Świnoujścia w 2013 roku zmienił się w jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Aktualnie plac u zbiegu ulic Armii Krajowej, Bema, Piłsudskiego i Wolności to nowoczesna przestrzeń. Podzielona jest na dwie strefy: miejską oraz wypoczynkową, na której stoją  ławki betonowe, drewniane leżaki będące zaproszeniem do wyciszenia i odpoczynku. Dużą popularnością cieszą się również murki betonowe, często wykorzystywane jako miejsca do siedzenia.

Wieczorem można  podziwiać fontannę z podświetlanymi strumieniami wody. To znakomity sposób na spędzenie letniego wieczoru. Na miłośników królewskiej gry czekają kamienne szachownice, a wszystko to w zielonej, trawiastej scenerii. Elementy małej architektury dostarczone przez firmę Probet-Dasag nadają całości elegancji, co tylko zachęca do odwiedzin.

Płyty brukowe – powierzchnia do zadań specjalnych

Plac Wolności w Świnoujściu nie jest jedynie strefą relaksu. Dzięki lokalizacji w ścisłym centrum Świnoujścia pełni ważną rolę jako przestrzeń eventowo-kulturalna. Jasne płyty brukowe to znakomita tło dla wszelkich miejskich uroczystości, takich jak koncerty, obchody świąt lub jarmarki okolicznościowe.

Jakość materiałów dostarczonych przez firmę Dasag idealnie poradzi sobie z dużymi skupiskami ludzi. Do ich najważniejszych cech należy wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Właściwości mrozoodporne i antypoślizgowe pozwalają na organizowanie imprez zimą.

Plac Wolności w Świnoujściu – nowa jakość przestrzeni miejskiej

Projekt wart 6 milionów wymagał najlepszych materiałów, więc wybór mógł być tylko jeden – Dasag. Dzięki temu powstał teren będący połączeniem elegancji i designu z funkcjonalną formą, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Świnoujścia oraz turystów. Plac stał się jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta, a jego walory estetyczne sprawiają, że jakość przestrzeni miejskiej gwałtownie wzrosła.