Realizacje

Home realizacje Port Lotniczy we Wrocławiu

Port Lotniczy we Wrocławiu

Lotnisko, Wrocław i Dasag

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika to czwarty port lotniczy w Polsce pod względem ilości odprawianych pasażerów. I mimo, że nie znalazł się w tym przypadku na podium, na uhonorowanie zasługuje jego niezwykły projekt. Ten nowoczesny kompleks posiada halę z kubistyczną konstrukcją. Prostotę bryły przełamują efektowne falowania w części dachowej, które nadają jej dynamikę i charakter. Ma się wrażenie, że budynek poddaje się wiatrom – żywiołowi, który dla jego funkcji jest najistotniejszy. Dzięki potężnym przeszkleniom terminal zachwyca nocą, a całość dopełniają estetyczne i niezawodne posadzki. Inwestorzy w tym przypadku sięgnęli po produkty Probet-Dasag.

Płytki posadzkowe i okładziny schodowe do zadań specjalnych

Warto zaznaczyć, że inwestorzy postawili na płytki posadzkowe oaz okładziny schodowe z serii Nordic, która jest gwarancją stylowej aranżacji.  Wyrazista struktura i naturalna kolorystyka umożliwia tworzenie stonowanych, a przy tym efektownych kompozycji, które dodają kompozycji eleganckiego i ponadczasowego charakteru. Do najważniejszych właściwości płytek posadzkowych z serii Nordic należy wysoka wytrzymałość na ścieranie, dzięki czemu idealnie nadają się do miejsc obciążonych intensywnym użytkowaniem, takim jak każdy port lotniczy. Wrocław może zatem z powiedzeniem pochwalić się kolejnym obiektem, do wykończenia którego zostały wykorzystane produkty Dasag.

Nie tylko płytki posadzkowe i okładziny schodowe!

Na potrzeby wrocławskiego lotniska firma Probet-Dasag dostarczyła również ławki betonowe, na których turyści mogą odpocząć w oczekiwaniu na lot. Inwestorowi zależało na utrzymaniu nowoczesnego designu w połączeniu z wysoką wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Ławki betonowe z oparciem znakomicie wpisały się w całość pod względem wizualnym, jak również zwiększyły przy tym funkcjonalność obiektu.