Realizacje

Home realizacje Rondo Dmowskiego w Warszawie

Rondo Dmowskiego w Warszawie

Marka Dasag ma swój udział w przebudowie jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów w Warszawie, czyli Ronda im. Romana Dmowskiego. Do jego remontu zostały wykorzystane płyty betonowe PROMENADA PRATO o wzorze 7449, które pokrywają powierzchnię 8670 metrów kwadratowych.

Historia ronda sięga 30 grudnia 1970 roku, kiedy zostało oddane do użytku. W 1995 Rada Warszawy nadała obiektowi imię Romana Dmowskiego. Jest to klasyczne czterowlotowe rondo z okrągłą wyspą centralną, którego średnica wynosi około 90 metrów.

Okolice obiektu to jedne z najbardziej ruchliwych i zatłoczonych miejsc w Warszawie. Pod rondem znajdują się podziemne przejścia dla pieszych z galerią handlową oraz wyjściem, poprzez niewielki placyk (tzw. Patelnię), do stacji metra Centrum. W odległości 250 metrów mieszczą się wejścia na dworzec kolejowy Warszawa Śródmieście.

Przebudowa Ronda, została wykonana w ramach tzw. Nowego Centrum Warszawy. Jest to wieloletni program obejmujący przekształcenia ulic i placów w ścisłym centrum miasta w przestrzeń przyjazną, estetyczną, zieloną i bezpieczną dla wszystkich użytkowników. Ze względu na jakość i wysokie walory użytkowe płyty chodnikowe, brukowe i materiały betonowe marki Dasag zostały wykorzystane nie tylko podczas prac budowlanych na Rondzie Dmowskiego, lecz także w ramach innych projektów obejmujących NCW, jak przebudowa Placu Pięciu Rogów czy remont al. Jana Pawła II.