Realizacje

Home realizacje Stadion Miejski, Wrocław

Stadion Miejski, Wrocław

Płytki posadzkowe Dasag ozdobiły Stadion Miejski. Wrocław dumny ze swej wizytówki

Czarne płytki z serii Nordic zostały dostarczone przez firmę Dasag podczas budowy Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Płytki posadzkowe idealnie wpisały się w estetykę jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Stadion o wyglądzie lampionu, symbolizujący dynamiczny rozwój miasta, od momentu powstania gości największe sławy piłki nożnej oraz muzyków światowego formatu – Iron Maiden czy Kings of Leon. Już w chwili opracowywania pierwszych koncepcji projektowych było wiadomo, że stanie się bezapelacyjną wizytówką i nowym symbolem historycznej stolicy Dolnego Śląska.

Płytki Nordic – elegancja i niezawodność

Czarne płytki to gwarancja stylowej aranżacji, a płytki Nordic gwarantują wyrazistą strukturę oraz naturalną kolorystykę. Płytki posadzkowe Dasag charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na ścieranie, dzięki czemu nadają się do miejsc obciążonych intensywnym użytkowaniem, a takim z pewnością jest Stadion Miejski we Wrocławiu. Produkty Dasag idealnie komponują się z elewacją nadającą obiektowi lekkość, a specjalnie zaprojektowanie oświetlenie umożliwia stadionowi przybieranie różnych barw – w zależności od charakteru odbywającego się w nim wydarzenia.

Kto zaprojektował stadion miejski? Wrocław postawił na sprawdzone biuro

Realizacją projektu zajęło się biuro JSK Architekci. Warto zaznaczyć, że to kolejna realizacja tak dużego obiektu sportowego. W ich portfolio znajduje się również nakreślenie planów Stadionu Narodowego w Warszawie. Wrocławski projekt wyróżnia siatka z włókna szklanego pokrytego teflonem, która osłania stadion. Projektanci sięgnęli po raz kolejny po sprawdzone rozwiązanie. W przypadku obu stadionów postawili na płytki posadzkowe Dasag.

W realizacji wykorzystane zostały materiały o wzorze 7857.