Realizacje

Home realizacje Teatr Capitol, Wrocław

Teatr Capitol, Wrocław

Sztuka wnętrza. Modne płyty betonowe Probet Dasag

Tak, jak każda produkcja potrzebuje idealnej scenografii, tak podczas aranżowania wnętrz należy zadbać o dobre tło. Tu z pomocą przychodzą niebanalne, betonowe płytki terrazo, które szturmem zdobywają uznanie projektantów, architektów i inwestorów. Co w nich tak niezwykłego? Płytki terazzo to synonim nowoczesnego designu łączący w sobie minimalizm i ponadczasowe wzornictwo, które nie wychodzi z mody. Betonowe płytki w naturalnych odcieniach pięknie eksponują elementy wystroju, tworząc zachwycające duety z niemal każdym stylem kompozycji wnętrz. Ale to nie wszystko. W parze z estetyką idzie wysoka jakość i funkcjonalność tego materiału. Beton jest bowiem niezwykle odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, radzi sobie świetnie w przypadku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, a do tego łatwo utrzymać go w czystości. Casting na gwiazdę aranżacji Teatru Capitol wygrał jednogłośnie!

Płytki terrazo od Dasag – scenografia godna teatru

Wrocławski Capitol to teatr o ogromnej tradycji i niezwykle bogatej historii. Nic więc dziwnego, że po latach wymagał generalnego remontu. Rozbudowa była dużym budowlanym wyzwaniem. Usytuowany w ścisłym centrum miasta, w dość zwartej zabudowie, nie ułatwiał sprawy architektom. Z 4 tys. metrów kwadratowych obiekt rozrósł się do 18 tys. metrów kwadratowych, stając się jednym z największych teatrów na Dolnym Śląsku. Wnętrza również przeszły niemałą metamorfozę, a tłem dla elementów wystroju stały się niezastąpione płyty betonowe Dasag.

Prefabrykaty betonowe Dasag znaleźć można zarówno w nowej części jak i w odrestaurowanych wnętrzach.  Na miejsce budowy dostarczyliśmy posadzki, okładziny schodowe oraz płyty ścienne z terrazzo. Szarość, biel i czerń płytek betonowych pięknie współgrają z zielenią kwitnącej roślinności, wyrazistą czerwienią dywanów i złotymi dekorami. To wnętrze ze wszech miar królewskie – pełne sztuki – nie tylko tej na scenie, ale i tej wyrażającej się w pieczołowitym projekcie. Od podłogi aż po sufit.