Realizacje

Home realizacje Teatr Łaźnia – Nowa Huta, Kraków

Teatr Łaźnia – Nowa Huta, Kraków

Płyty betonowe i okładziny schodów w industrialnym teatrze Łaźnia Nowa Kraków

Łaźnia Nowa w Nowej Hucie w Krakowie to intrygująca pozycja na mapie kulturalnej dawnej stolicy Polski. Miejsce stworzone przez członków Stowarzyszenia Teatralnego Łaźnia jest niesztampowe – to teatr, który nie dysponuje stałym zespołem aktorskim, realizuje różnego typu projekty i jest otwarty na współpracę z lokalnymi artystami. Jak czytamy na stronie internetowej Łaźni Nowej, wyznacznikiem jej działań jest  znalezione na ścianie nowej siedziby wezwanie „zachowaj czystość” z dopiskiem „umysłu”. Dbałość o higienę myślenia to najważniejsze hasło, którym kieruje się zespół twórców teatru. 

Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i historyczny duch budynku jego siedziby 

Siedziba Teatru Łaźnia Nowa mieści się na osiedlu Szkolnym w Krakowie – dokładniej w budynku, który należał dawniej do warsztatów Zespołu Szkół Mechanicznych. To właśnie tutaj członkowie Stowarzyszenia Teatralnego Łaźnia poczuli “żywego ducha” krakowskiej Nowej Huty, który stał się motorem napędowym ich działania. Przyjazna lokalizacja wewnątrz osiedla oraz imponujące, industrialne hale okazały się idealnie wpisywać w oczekiwania twórców Łaźni. Klimatyczny budynek wybrany na nową siedzibę teatru wymagał jednak generalnego remontu, w którym wykorzystano m.in. płyty betonowe Dasag

Płyty betonowe Dasag jako wzmocnienie industrialnego charakteru obiektu 

Łaźnia Nowa Kraków zdecydowanie wyróżnia się na tle innych teatrów – obiekt , w którym się mieści, ma bowiem jednoznacznie industrialny charakter, a sale, w jakich wystawiane są spektakle, przypominają niegdyś tętniące życiem, fabryczne hale. Nic zatem dziwnego, że podczas remontu budynku pojawiło się zapotrzebowanie na prefabrykaty betonowe naszej marki. Zamontowane w Łaźni Nowej płyty betonowe Dasag idealnie wpisały się w industrialny koncept, w oparciu o który stworzono unikalny klimat Łaźni. W obiekcie wykorzystano płyty Terrastone o wymiarach 60x60cm. W siedzibie Teatru Łaźnia – Nowa Huta Kraków pojawiły się również okładziny schodów kątowych od Dasag – inwestor wybrał te z eleganckim, piaskowanym paskiem.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • okładziny kątowe 7430 z paskiem piaskowanym – wzór 7430
  • płyty Terrastone o wymiarach 60x60x2 cm – wzory 7430 i 7431