Realizacje

Home realizacje Thespian, Wrocław

Thespian, Wrocław

Miasto mostów i… wspaniałych apartamentowców!

9 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemne, przeszklona fasada, najlepszej jakości materiały, m.in. płytki posadzkowe czy okładziny schodów Dasag – tak można rozpocząć opowieść o apartamentowcu Thespian. Budynek zlokalizowany przy placu Powstańców Śląskich, czyli w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc we Wrocławiu, to prawdziwy synonim luksusu, nowoczesności i dobrego designu.

Ten niezwykle efektowny projekt łączy w sobie elegancki apartamentowiec z funkcjonalnym biurowcem, dlatego podczas doboru materiałów wykończeniowych brano pod uwagę nie tylko walory wizualne, ale również właściwości techniczne i jakość wykonania. Wybór mógł być tylko jeden!

Design i technologia – płytki betonowe podłogowe i okładziny na schody od marki Dasag

Prawie 7000 metrów kwadratowych, z czego ponad 2 tys. m2 zajmują biura, zaś 940 metrów kwadratowych przypada powierzchni handlowo – usługowej. Taki metraż to monumentalna ilość posadzek do zaaranżowania. Tu z pomocą przyszły płytki betonowe podłogowe Dasag, które nie tylko doskonale prezentują się w nowoczesnych projektach, ale wnoszą do realizacji bezdyskusyjną wartość dodaną – trwałość, niezawodność, łatwość pielęgnacji, odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a także bezpieczeństwo użytkowników. Szeroka gama formatów i wariantów kolorystycznych umożliwia tworzenie oryginalnych i stylowych kompozycji. W tym przypadku postawiono na paletę jasnych barw, które dodały przestrzeni powietrza i stanowią piękne tło dla elementów dekoracyjnych.

Całości dopełniają stylowe okładziny schodów Dasag idealnie dopasowane do wybranych posadzek. Takie zestawienie to gwarancja niezaburzonej, przemyślanej kompozycji i projektu na miarę XXI wieku. A skoro o takim projekcie mowa…

Pomysł wart nagrody

Thespian, do zaaranżowania którego wykorzystano płytki betonowe podłogowe i okładziny na schody Dasag, został zaprojektowany przez architektów z pracowni Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Oryginalna fasada, stylowe wykończenie, ponadczasowa estetyka i niezwykła funkcjonalność były niejednokrotnie nagradzane przez grono ekspertów. Budynek zdobył m.in. następujące nagrody i wyróżnienia: 1 miejsce – „Dolnośląska Budowa Roku 2010-2011” w kategorii budynków mieszkalnych, Miss Polski 2011 – Ranking Forum Skyscraper City czy II Nagrodę Leonardo Na Biennale Architektury W Mińsku.