Realizacje

Home realizacje Wrocław – Piłsudskiego, Kołłątaja, Peronowa

Wrocław – Piłsudskiego, Kołłątaja, Peronowa

Płyty brukowe i stopnie betonowe Dasag na nowoczesnym skrzyżowaniu

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej we Wrocławiu to strategiczny punkt na mapie miasta. W jego najbliższej okolicy znajduje się mnóstwo miejsc o ogromnym znaczeniu dla mieszkańców i nie tylko- m.in. dworzec kolejowy Wrocław Główny; siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Wrocław-Krzyków; główna placówka Poczty Polskiej, centra handlowe Wroclavia i Arkady Wrocławskie oraz słynne hotele Piast, Sofia czy ibis Styles. Skrzyżowanie znajdujące się w tętniącym życiem centrum, od dawna wymagało gruntownego remontu, którego doczekało się w 2021 roku. W realizacji inwestycji wykorzystano betonowe stopnie schodowe i płyty brukowe od Dasag. 

Betonowe płyty brukowe Dasag na eleganckim placu i chodnikach w pobliżu dworca Wrocław Główny

Wspomniany remont obejmował przebudowę torowiska tramwajowego, przystanków komunikacji miejskiej, placu przed dworcem Wrocław Główny oraz chodników otaczających strategiczne skrzyżowanie. Dzięki formom betonowym od Dasag powstała tu nowoczesna i elegancka przestrzeń, która przypadła do gustu większości wrocławian i przyjezdnych. Wzdłuż ulicy Peronowej, jak również na placu przed głównym wejściem na dworzec, zastosowano płyty brukowe z kolekcji Promenada Prato w odcieniach 7431 i 7437, które ułożono w charakterystyczny wzór złożony z mniejszych i większych kwadratów. Pomiędzy nimi znalazły się nietuzinkowe, zielone wysepki o nieregularnych kształtach, które pokryto miękkimi trawnikami nadającymi całości indywidualnego charakteru.

Betonowe stopnie schodowe Dasag jako remedium na nierówności terenu przy ul. Peronowej

Po drugiej stronie ulicy Peronowej, przed sklepem Rossmann mieszczącym się w nowoczesnym budynku biurowo-usługowym, zamontowano również minimalistyczne schody betonowe Dasag. Prefabrykowane stopnie z betonu architektonicznego  oferowane przez naszą markę, pozwoliły na spójne połączenie wykończeń przestrzeni przed dworcem i dookoła skrzyżowania, a zarazem rozwiązanie problemu związanego z nierównością terenu w tym miejscu. Betonowe stopnie schodowe Dasag uzupełniono o ciężkie, metalowe barierki, które świetnie wpisują się w wielkomiejski klimat, jakiego nie można odmówić nowej odsłonie tego kluczowego dla Wrocławia skrzyżowania.

 

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • betonowe płyty brukowe Promenada Prato o wymiarach 50 x 50 cm, 40 x 60 cm – wzory 7431 i 7437
  • stopnie betonowe 50 x 50 cm – wzór 7431