Realizacje

Home realizacje Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH Kraków

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH Kraków

Schody wewnętrzne Dasag w otoczeniu studentów

Akademia Górniczo-Hutnicza to prestiżowy uniwersytet techniczny zlokalizowany w dawnej stolicy Polski, który cieszy się wysokimi pozycjami w krajowych i międzynarodowych rankingach. Świadectwo wysokiej jakości kształcenia oraz prestiżu AGH Kraków stanowi np. pierwsze miejsce w Polsce zdobyte przez uniwersytet w międzynarodowym rankingu uczelni technicznych The Center for World University Rankings (CWUR). Od niedawna, studenci Akademii Górniczo-Hutniczej, mogą uczyć się w nowym budynku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, w którego realizacji wykorzystano schody wewnętrzne Dasag. 

Nowy budynek Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH Kraków 

Nowy budynek Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie, otwarty w listopadzie 2021 roku, został wykonany na planie litery L. W obiekcie znalazły się pomieszczenia dydaktyczne, laboratoria oraz sale wykładowe do użytku studentów kilku kierunków. Minimalistyczną, surową bryłę, zdobią jasne płyty elewacyjne i duże, weneckie przeszklenia, dzięki którym budynek o sporych gabarytach i powierzchni użytkowej ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych, sprawia wrażenie stosunkowo lekkiego. Inwestycję o wartości ponad 44 milionów złotych zlokalizowaną przy ulicy Reymonta w Krakowie zrealizowała firma Mostostal. Podczas budowy wykorzystano również środki z Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Schody wewnętrzne Dasag dla fizyków i informatyków AGH Kraków

Opisany wcześniej budynek ma kilka kondygnacji. Studenci mogą poruszać się między nimi nowoczesnymi, szybkobieżnymi windami oraz klasycznymi schodami. Wewnątrz obiektu należącego do Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH Kraków zamontowano schody wewnętrzne Dasag w wersji szlifowanej, wykończone piaskowanym paskiem poprawiającym bezpieczeństwo użytkowania. Prefabrykowane schody betonowe naszej marki są niewątpliwą ozdobą budynku, w którym uczy się grupa jednych z najzdolniejszych młodych fizyków i informatyków w Polsce. 

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • schody wewnętrzne szlifowane z paskiem piaskowanym – wzór 7234