Realizacje

Home realizacje Biurowiec Pixel, Poznań

Biurowiec Pixel, Poznań

Wszechobecny design – od płyt betonowych po sam dach!

Są takie projekty, które zniewalają i zapierają dech w piersiach. Doskonale skomponowana bryła idealnie uzupełniająca krajobraz tkanki miejskiej, niebanalne wykorzystanie materiałów konstrukcyjnych, design z najwyższej półki i kreatywna oryginalność. Taki bez wątpienia jest Pixel – jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na poznańskiej mapie architektonicznej. Monumentalne przeszklenia, drewniane tarasy, wszechobecna zieleń – takie trio zachwyca z zewnątrz, a wewnątrz… postawiono na równie niezwykłe elementy wykończeniowe z najwyższej półki – meble od najlepszych projektantów, designerskie okładziny, przyciągające wzrok detale dekoracyjne oraz schody betonowe i płyty posadzkowe marki Dasag.

Schody betonowe prowadzą przez wiele pięter!

Dziesięć kondygnacji, w tym trzy podziemne, 50 tys. m2, certyfikat BREEAM, zielony dach, rośliny wokół, modne płyty posadzkowe z betonu szlachetnego i sporo rozwiązań proekologicznych – nie bez powodu Pixel nazywany jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na terenie Poznania. Innowacyjna infrastruktura zapewnia doskonałe warunki pracy w przestronnych, nasłonecznionych wnętrzach, zaś zabudowa zewnętrza i mała architektura pozwalają na złapanie oddechu podczas przerwy od wymagających zajęć służbowych. A wszystko to w niezwykle dogodnej lokalizacji u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej.

Nowoczesne wnętrza – nowoczesne płyty posadzkowe

Dobry design zaczyna się od… podłogi, dlatego w tym przypadku projektanci bez wahania postawili na beton szlachetny marki Dasag. Wnętrza Pixela zdobi aż 500 m2 płyt szlifowanych we wzorze 7438, które stanowią piękne tło dla mebli i dodatków. Co więcej, dzięki wysokim parametrom technicznym i walorom użytkowym będą cieszyć oko i służyć użytkownikom przez długie lata – nawet w obliczu systematycznej eksploatacji. Całości dopełniają schody betonowe szlifowane we wzorze 7430.

Projekt tego wielokrotnie chwalonego i nagradzanego biurowca został przygotowany przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uhonorowanych pracowni JEMS Architekci.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

– schody kątowe szlifowane wzór: 7430- 900 mb
– płyty posadzkowe (różne wymiary) szlifowane 7438- 500 m2.