Realizacje

Home realizacje Fabryka Stoewera w Szczecinie

Fabryka Stoewera w Szczecinie

Nowe życie dawnej Fabryki Stoewera w Szczecinie

W słynnej Fabryce Bernharda Stoewera w Szczecinie produkowano przed zamknięciem w latach trzydziestych maszyny do szycia, rowery i maszyny do pisania. Położony na rogu ulic Krasińskiego i Niemcewicza budynek długo nie był  jednak użytkowany. Na szczęście, zyskał niedawno drugie życie. Dzięki deweloperowi Modehpolmo, który zdecydował się na zakup fabryki, na miejscu dawnej produkcji Stoewera powstał nowoczesny biurowiec o sugestywnej nazwie Fabryka II. Do realizacji inwestycji wykorzystano prefabrykaty betonowe Dasag takie jak betonowe stopnie schodowe i okładziny naszej marki. 

Betonowe stopnie schodowe Dasag do obiektów industrialnych takich jak Fabryka II Szczecin

Nie ulega wątpliwości, że schody betonowe oferowane przez Dasag najlepiej sprawdzają się we wnętrzach o surowej, industrialnej stylistyce – dokładnie takich, jak te, którymi szczyci się Fabryka II w Szczecinie. Budynek odnowiono bowiem  zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków – w sposób, który pozwolił na zachowanie jego oryginalnego, fabrycznego charakteru. Pozostawiono w nim zatem surowe sufity oraz odkryto piękną, czerwoną cegłę, z której zbudowane były ściany. W industrialny styl wnętrza doskonale wpisały się produkowane przez naszą markę betonowe stopnie schodowe oraz okładziny z betonu

Okładziny schodowe Dasag zwieńczeniem projektu Fabryki II Szczecin

Fabryka II, jako obiekt biurowo-usługowy, musiała odznaczać się nie tylko industrialnym charakterem wynikającym z historii budynku, ale także należytą dla jego przyszłej funkcji elegancją. Z tego właśnie względu, inwestor zdecydował się na uzupełnienie surowych form takich jak betonowe stopnie schodowe czy schody blokowe o okładziny z betonu w modnych wzorach. Na terenie dawnej Fabryki Stoewera na Niebuszewie w Szczecinie pojawiły się więc również estetyczne okładziny schodowe od Dasag.

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • okładziny schodowe wewnętrzne – wzór 7105
  • okładziny schodowe zewnętrzne – wzór 7819