Jakie schody betonowe zewnętrzne będą pasowały do nowoczesnych aranżacji?

Schody zewnętrzne - Skyliner w Warszawie

Schody zewnętrzne muszą być nie tylko modne i estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne.

Ich konstrukcja budowlana czy okładzina powinna być wykonana z wysokiej jakości budulca, który zapewni im trwałość przez lata, nie zależnie od panujących warunków czy stopnia eksploatacji. Tak, aby można było wykorzystać je przy projektowaniu i budowaniu budynku prywatnego, jak i obiektu użyteczności publicznej (komercyjnego).

Wśród dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych tej zewnętrznej powierzchni tylko betonowa wykładzina i konstrukcja zapewniają wyjątkową trwałość. Jakie są zalety schodów zewnętrznych wykonanych z tego materiału?

Schody betonowe zewnętrzne są bardzo istotnym, trwałym elementem aranżacyjnym budynku, który przetrwa przez wiele lat

Schody wejściowe to istotny element budynku, który często widoczny jest na pierwszy rzut oka. Musi więc być to element, który posiada odpowiednie walory estetyczne i jest dopasowany do pozostałych elementów budynku.

Oprócz tego takie schody są narażona na zmieniające się warunki atmosferyczne czy czynniki mechaniczne; warto więc by były one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, pęknięcia czy odbarwienia.

W przypadku schodów zewnętrznych jednym z najlepszych wyborów będą schody betonowe. To elegancki sposób na wykończenie tego elementu, który często wybierany jest przez architektów i inwestorów w trakcie tworzenia nowoczesnych i funkcjonalnych nieruchomości.

Jak istotna jest wytrzymałość schodów zewnętrznych na uszkodzenia mechaniczne oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne?

Trwałość i odporność schodów zewnętrznych to jeden z najważniejszych wyróżników, który bierze się pod uwagę w trakcie ich wykończenia.

Betonowe schody zewnętrzne gwarantują montaż trwałych schodów w dowolnym stylu architektonicznym i dopasowanie ich do pozostałych elementów budynku.

Są one odporne na obciążenia, pęknięcia, zarysowanie i inne uszkodzenia mechaniczne, a także działanie czynników pogodowych – wysokiej temperatury, gradu czy silnego wiatru. Dzięki temu tworzą trwały element wyposażenia budynku, którego elegancją można cieszyć się przez długi czas, bez konieczności częstych remontów czy napraw.

Schody betonowe zewnętrzne w Essen Folwark Museum

Zalety schodów z betonu architektonicznego – wytrzymałe na zniszczenia, odporne na czynniki zewnętrzne i łatwe w czyszczeniu

Nowoczesne schody betonowe są niezwykle trwałe i o wiele lepiej sprawdzają się w powierzchni zewnętrznej niż np. drewno (schody drewniane). Warto jednak wiedzieć, że oprócz wysokiej jakości wykonania – betonowe stopnie są także bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Powierzchnię płytki wystarczy jedynie płukać wodą z detergentem, aby przywrócić im blask. Z tego względu są one polecane zarówno wewnątrz budynku, w którym chce się utrzymać ład i porządek niezależnie od ilości osób, które korzystają ze schodów, stąd specjaliści polecają je także przy projektach publicznych.

W jakich wariantach kolorystycznych mogą występować nowoczesne schody z betonu szlachetnego?

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest szeroki wybór schodów betonowych do użytku zewnętrznego, które dostępne są na rynku. Dzięki temu można znaleźć produkt, który idealnie wkomponuje się w projektowaną przestrzeń.

Kolorystyka, wzornictwo czy wykorzystanie wysokiej jakości kruszyw sprawia, że można uzyskać schody betonowe w niemal każdym stylu architektonicznym (skandynawskim, industrialnym czy minimalistycznym).

Ich wygląd można z łatwością dopasować także do ogrodu czy pobliskiej roślinności, aby zyskać jeszcze bardziej zachwycający efekt. Stąd beton to także element, który wykorzystywany jest w środku ze względu na to, że można z łatwością dopasować go do wnętrza salonu czy nowoczesnego holu.

Jak dopasować zewnętrzne schody betonowe w projekcie użyteczności publicznej do budynku czy małej architektury miejskiej?

Wybierając odpowiednie schody pod projekt, warto zwrócić uwagę na elementy, które znajdują się w pobliżu, czyli elewacje budynku, drzwi wejściowe czy miejska architektura otaczająca budynek.

To, co znajduje się w pobliżu schodów, będzie miało istotny wpływ na wybór koloru, faktury czy wzornictwa schodów. Oprócz tego warto także wziąć pod uwagę odpowiednie wymiary, które będą współgrały z pozostałymi elementami budynku, tak aby stworzyć funkcjonalną i estetyczną konstrukcję.

Schody zewnętrzne betonowe LUMINA PRATO

Wkładki antypoślizgowe na stopnie schodowe – czy warto zainwestować w ten element wykończenia schodów, aby zwiększyć bezpieczeństwo z użytkowania schodów?

Poruszając się na schodach w górę i w dół chcemy stawiać nieskrępowane kroki i mieć pewność, że będziemy bezpiecznie mogli korzystać z konstrukcji nawet w trakcie deszczu.

Dobra przyczepność stopy do stopni to kolejna ogromna zaleta betonowych schodów. Chropowata powierzchnia płytki, która wykłada stopnie, daje  przyczepność.

Jednak chcąc jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo z użytkowania schodów – można wykorzystać specjalne wkładki antypoślizgowe, które o to zadbają. Są one tworzone jako elementy komplementarne do schodów. Oznacza to, że idealnie współgrają one z całym designem i świetnie dopełniają cały projekt.

Zalety gotowych schodów zewnętrznych betonowych z oferty Dasag

Jeśli szukasz wyjątkowych schodów do swojego projektu, to zapraszamy do kontaktu. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wyjątkowych schodów zewnętrznych betonowych, które będą istotnym elementem Twojej realizacji.

Proponowane przez nas schody to synonim nowoczesnych rozwiązań, wyjątkowego designu i niezwykłej niezawodności,  która będzie służyła w zewnętrznej przestrzeni przez lata. To produkty odpowiednie zarówno pod obiekty prywatne, jak i publiczne.

Zewnętrzne stopnie schodowe z betonu

Dasag oferuje także betonowe schody wewnętrzne – dostępny asortyment

Nasza oferta nie ogranicza się jedynie do schodów zewnętrznych, a znajdziesz w niej także zachwycające schody wewnętrzne betonowe, które z łatwością dopasujesz do nowoczesnych wnętrz.

Jeśli potrzebujesz fachowej porady, dzięki której dobierzesz odpowiednie schody pod swój projekt, to nasi doradcy z przyjemnością udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Zachęcamy do kontaktu przez formularz kontaktowy.