Realizacje

Home realizacje Business Park Zabierzów przystanek kolejowy

Business Park Zabierzów przystanek kolejowy

Betonowe płyty brukowe Dasag na nowym przystanku PKP Zabierzów Rząska 

Eximius Park, znany do niedawna jako Kraków Business Park, to kompleks czterech budynków biurowych klasy A położonych w Zabierzowie – miejscowości o kluczowej lokalizacji w pobliżu granicy i obwodnicy Krakowa, zaledwie 5km od międzynarodowego lotniska Balice. Prężnie działający hub biznesowy oferuje pracownikom firm wynajmujących w nim biura szybki i wygodny dojazd samochodem oraz komunikacją publiczną.  W odległości krótkiego spaceru od kompleksu znajduje się przystanek, z którego odjeżdżają autobusy do Krakowa oraz stacja PKP Zabierzów Rząska, która przeszła niedawno generalny remont. Na nowo wyremontowanym przystanku kolejowym w pobliżu Eximius Park w Zabierzowie pojawiły się wysokiej jakości prefabrykaty betonowe Dasag. Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wykorzystać na terenie stacji betonowe płyty brukowe oraz oznaczenia bezpieczeństwa naszej marki. 

Betonowe płyty brukowe Dasag najlepszym wyborem na nowoczesne perony! 

Do marca 2021 roku wspomniana wcześniej stacja kolejowa nosiła starą nazwę kompleksu biurowego (Kraków Business Park). Ponieważ była ona jednak dosyć myląca, a sam hub zmienił właściciela i nazwę, wspomniany przystanek PKP nosi obecnie nazwę Zabierzów Rząska. Zmiana nazwy miała być zwieńczeniem dokonanego na stacji remontu, który obejmował m.in. budowę nowych ciągów komunikacyjnych i zadaszeń czy też przebudowę peronów. Na przystanku znalazły się wygodne, wysokie perony, które ułatwiają korzystającym z przewozów PKP  wsiadanie i wysiadanie z pociągów – i to właśnie do ich budowy zostały użyte betonowe płyty brukowe Dasag. Na peronach stacji PKP Zabierzów Rząska można dostrzec mrozoodporne płytki betonowe o rozmiarach 40×40 – wyjątkowo trwałe, eleganckie i bezpieczne doskonale sprawdzające się w swojej roli.

Jak prefabrykaty betonowe Dasag czynią przystanki kolejowe bardziej dostępnymi? 

Poza wspomnianymi wyżej betonowymi płytami brukowymi Dasag, na przystanku PKP Zabierzów Rząska wykorzystano również inne prefabrykaty betonowe naszej marki. Dostarczyliśmy bowiem Polskim Kolejom Państwowym także systemy oznakowań dla niewidomych i niedowidzących – np. kolorowe płytki betonowe z elementami wypukłymi, które wykazują właściwości antypoślizgowe. Dzięki produktom Dasag, stacja kolejowa Zabierzów Rząska w pobliżu dawnego Kraków Business Park (znanego dziś jako Eximius Park), stała się przestrzenią przyjazną niepełnosprawnym. 

Na potrzeby inwestycji dostarczyliśmy:

  • płyty peronowe w rozmiarze 40x40x8 cm – wzór 5220
  • systemy oznakowania dla niewidomych i niedowidzących